Znów ponad tysiąc nowych zakażeń na Mazowszu

Znów ponad tysiąc nowych zakażeń na Mazowszu

Na Mazowszu znów odnotowano ponad tysiąc nowych zakażeń. W samej Warszawie jest ich blisko 600. Tak wynika z najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia.

Resort poinformował w czwartek o nowym dobowym przyroście zachorowań na COVID-19. Z opublikowanych danych wynika, że w kraju potwierdzono 12 054 nowe przypadki. Najwięcej odnotowano w Wielkopolsce. Resort zdrowia poinformował też, że z powodu COVID-19 zmarło 38 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 148 osób.

Koronawirus na Mazowszu

Mazowsze ma drugą największą liczbę nowych przypadków - 1469.

Jak czytamy na rządowej stronie raportującej dzienne dane, w województwie mazowieckim od wczoraj przybyły 24 śmiertelne przypadki: 14 z powodu chorób współistniejących i 10 na skutek COVID-19.

Wynik ponad tysiąca zakażeń na Mazowszu utrzymuje się już drugi dzień z rzędu. Od 2 do 5 stycznia liczba nowych przypadków koronawirusa przekraczała nieco ponad 900. Najwięcej do tej pory zakażeń przybyło na Mazowszu 27 października - 3529.

Nowe zakażenia w Warszawie

Na rządowej stronie przedstawiającej dzienne statystyki czytamy, że w Warszawie przybyło od ostatniej doby 575 nowych przypadków koronawirusa. Dzień wcześniej było ich nieco więcej - 616.

Z danych wynika również, że w wyniku COVID-19 i chorób współistniejących zmarło łącznie 8 osób w stolicy.

W Warszawie już od połowy listopada liczba dziennych zachorowań nie przekracza tysiąca. Najwięcej dotąd przypadków koronawirusa odnotowano jeszcze 5 listopada, kiedy potwierdzono 1812 zakażeń.

Nie podane są statystyki dotyczące 23 listopada – tego dnia zmienił się sposób raportowania. Wcześniej codzienne podsumowania publikowane były na stronie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Od tamtej pory raporty z powiatów można znaleźć wyłącznie w serwisie rządowym.

Źródło zdjęcia głównego: TVN